Kompletní přehled akcí a výstav, které jsme pro Vás v březnu připravili

29.01.2024 Kompletní přehled akcí a výstav, které jsme pro Vás v březnu připravili

Městská knihovna Pelhřimov nabízí všem zájemcům v pondělí 4. března v rámci celostátní knihovnické kampaně Březen – měsíc čtenářů, možnost bezplatné celoroční čtenářské registrace ve všech odděleních knihovny. Zveme Vás na Knižní bazar v průjezdu knihovny, kde si můžete koupit vyřazené či darované knihy a časopisy za jednotnou cenu 1 Kč.

 

Městská knihovna Pelhřimov zve všechny zájemce ve středu 6. března od 13.00 hodin do studovny na bezplatný kurz Chytrý telefon v praxi. Naučíte se, jak využívat chytrý telefon v každodenním životě. Zájemci o bezplatný kurz se musí předem přihlásit osobně v naučném oddělení knihovny nebo e-mailem na adrese naucne@knih-pe.cz  případně na telefonním čísle 564 103 319, 565 321 093. Kurz je určený jen pro uživatele s operačním systémem Android.

 

Nenechte si ujít ve středu 6. března od 17.00 hodin v hudebním oddělení pelhřimovské knihovny cestopisný pořad Nepál.  Do země nejvyšších hor světa nás zavede Ing. Pavel Kašpar z Malšic u Tábora. Kolem Annapuren, k vysoko položenému jezeru Tilicho Lake (5000 m), přes sedlo Thorung La (5400 m) a zajímavá sídla i pralesy v podhůří Himálaje vystoupáme až na Mera Peak (6461 m) s výhledy na známé osmitisícové vrcholy, včetně nejvyššího Mt. Everestu. Navštívíme hlavní město Káthmándú – Durbar Square, Opičí chrám Swayanbhunath, největší stúpu světa Bouddhanath i místo pohřebních obřadů Pashupatinath. Vstupné 50 Kč

 

Pavel Michalica ve spolupráci s Městskou knihovnou Pelhřimov pořádá v sobotu 9.března 2024 od 9.00 hodin v knihovně Kurz olejomalby metodou Bob Ross. Kurzem Vás krok za krokem provede Pavel Michalica, certifikovaný instruktor metody Bob Ross. Na výběr máte ze dvou motivů.  Českou krajinku nebo Modré dveře. Budeme malovat olejomalbou Alla Prima – mokrá do mokré, na plátno o velikosti 50x40 cm. Přestávky na kávu, svačinku, oběd jsou samozřejmostí. Počet míst 12, vhodné i pro rodiče s dětmi od 12 let. Na kurzu, budete mít vše potřebné k dispozici. Obraz si odnesete s sebou. Více informací se dozvíte na stránkách www.michalicapavel.cz Plná cena kurzu je 1950 Kč za osobu. Využijte možnost vzít s sebou svého blízkého a můžete mít kurz levnější. Přijďte ve dvou a kurz máte za 1850 Kč na osobu. Je vás více? Vyjdu Vám vstříc a bude to ještě výhodnější. Tři až deset osob v jedné skupině (rodina, přátelé) – kurz za 1800 Kč – za osobu. Platbu za kurz přijímáme předem platbou na účet 88277388/2010. Buď v celé výši, nebo zálohu 1000 Kč. Variabilní symbol platby: 932024 a do zprávy: Příjmení a tel.číslo. Rezervace na telefonu 605 355 527, případně zaslat SMS ve tvaru: Jméno a příjmení, Váš e-mail, datum kurzu a motiv, co budete malovat (pokud máte již vybráno) nebo e-mailem na: pavelmichalica@seznam.cz

 

Městská knihovna Pelhřimov pořádá pro příznivce historie v pondělí 11. března od 17.00 hodin v hudebním oddělení přednášku Bedřich Smetana s přednášející Ing. Miloslavou Stehnovou. Přijďte si připomenout životní příběh hudebního skladatele, který je považován za jednu z největších osobností české klasické hudby.

 

Maminky a tatínkové s dětičkami od 1 do 2 let zveme vás ve středu 13. března od 9.30 hodin do dětského oddělení na Batolecí dopoledne, můžete se těšit na setkání plné knížek, hýbánek a hraní pro nejmenšíRezervace předem osobně v dětském oddělení knihovny nebo e-mailem na detske@knih-pe.cz případně na telefonním čísle 564 103 318, 565 321 093.

 

Městská knihovna Pelhřimov zve děti i rodiče ve středu 13. března od 13.00 – 16.00 hodin do dětského oddělení na tvůrčí dílnu Látkové brože. Přijďte si vyrobit originální doplněk…

 

Městská knihovna Pelhřimov zve všechny zájemce ve středu 20. března od 13.00 hodin do studovny na bezplatné školení Nebojte se internetu. Potřebujete poradit, jak vyhledávat na internetu? Společně si vše ukážeme a vyzkoušíme… Zájemci o bezplatné školení se musí předem přihlásit osobně v naučném oddělení knihovny nebo e-mailem na adrese naucne@knih-pe.cz  případně na telefonním čísle 564 103 319, 565 321 093.

 

Ve středu 20. března od 17.00 hodin pořádá pelhřimovská knihovna v hudebním oddělení besedu se začínající spisovatelkou Nelou Kyselovou z Rybníčku u Pelhřimova nejen o její prvotině Vidlák bůůk, která vychází z autorčina facebookového blogu Vidlákblog, ale také o životě na venkově i o každodenních starostech a radostech se zvířaty…

Ve čtvrtek 21. března od 9.00 – 16.00 hodin se v hudebním oddělení pelhřimovské knihovny bude konat další ročník krajského kola recitační přehlídky Pelhřimovský Poetikon s možností postupu na celostátní přehlídku uměleckého přednesu Wolkrův Prostějov 2024.

Tradiční a oblíbené nocování dětí v knihovně Noc s Andersenem proběhne v pátek 22. března od 18.00 hodin v dětském oddělení knihovny, tentokrát na všechny nocležníky čeká pohádkový svět na motivy knihy Malý princ, ve kterém zažijí spoustu zábavy, dobrodružství i společného čtení…

 

Zveme všechny příznivce výtvarného umění v úterý 26. března od 17.00 hodin do hudebního oddělení pelhřimovské knihovny na přednášku Příběh Velikonoc v obrazech malířů s oblíbeným lektorem Mgr. Jaroslavem Staňkem. Můžete se těšit na obrazy malířských mistrů s velikonočními motivy. Součástí přednášky bude promítání.

Výstavy:

V přízemí pelhřimovské knihovny v oddělení beletrie si můžete v březnu prohlédnout výstavu Fotografie pro radost od Lucie Kroupové.

Naučné oddělení v 1. patře pelhřimovské knihovny pro vás připravilo na březen výstavu O mně… z obrazů Aleny Matoušové a výstavku Domácí ruční tvorba z výrobků Andrey Hurdové.

Dětské oddělení pelhřimovské knihovny zve na výstavu Co dokážeme aneb Každý z nás je umělec z výtvarných prací žáků Speciální školy Pelhřimov, Komenského 1326. Výstava ve 2. patře knihovny bude ke zhlédnutí do konce března.