Kompletní přehled akcí a výstav, které jsme pro vás v červnu připravili

07.05.2024 Kompletní přehled akcí a výstav, které jsme pro vás v červnu připravili

Nenechte si ujít v pondělí 10. června od 17.00 hodin v hudebním oddělení pelhřimovské knihovny přednášku 110 let od atentátu na Františka Ferdinanda d´Este s přednášející Ing. Miloslavou Stehnovou. Přijďte si připomenout výročí tragické události, která se stala záminkou pro rozpoutání konfliktu, jenž zasáhl prakticky celý svět.…

Městská knihovna Pelhřimov zve všechny příznivce deskových her ve středu 12. června od 12.00 – 16.00 hodin do hudebního oddělení na odpolední prezentaci hry Carrom, což je indická obdoba kulečníku. Přijďte si vyzkoušet a zahrát hru, jejíž pravidla nejsou složitá, hrát mohou všichni, od pětiletých dětí až po seniory. Na rozdíl od kulečníku k tomu nepotřebujete tágo – kameny přemisťujete cvrnkáním, takže si vystačíte s vlastními prsty. Hru vás naučí prezident České carromové asociace Tomáš Chmelař se svým týmem.

V pondělí 17. června od 16.00 hodin zveme všechny zájemce na pěší procházku Pelhřimovský hřbitov – místo posledního odpočinku významných osobností s výkladem Mgr. Jaromíry Jirků. Sraz účastníků bude u hlavního vchodu hřbitova.Také hřbitov se může stát pro mnohé zajímavosti vyhledávaným místem k procházkám…

Chystáte se na dovolenou a nechcete mít kufr plný knih? Pak právě Vás zveme ve středu 19. června od 14.00 hodin do studovny pelhřimovské knihovny na školení Jak si půjčit e-knihu. Společně si ukážeme postup, jak si nahrát elektronickou knihu do svého mobilního telefonu, chytrý telefon si vezměte s sebou. Zájemci o bezplatné školení se musí předem přihlásit osobně v naučném oddělení knihovny nebo e-mailem na adrese naucne@knih-pe.cz případně na telefonním čísle 564 103 319, 565 321 093.

Městská knihovna Pelhřimov zve děti i rodiče ve středu 19. června od 14.00 hodin do dětského oddělení na tvůrčí dílnu Květiny z krepového papíru. Přijďte si vyrobit originální doplněk…

Výstavy:

V přízemí pelhřimovské knihovny v oddělení beletrie můžete navštívit výstavu Příroda z obrazů Oleny Pylypenko. Výstava potrvá do konce června.

V naučném oddělení pelhřimovské knihovny si v červnu můžete prohlédnout výstavu Fotografie Pelhřimova, jejichž autorem je Vladimír Dejvy Kazda a výstavku Pletené náramky z výrobků Heleny Šádové.

Dětské oddělení pelhřimovské knihovny zve na výstavu Co dokážeme aneb Každý z nás je umělec z výtvarných prací žáků Speciální školy Pelhřimov, Komenského 1326. Výstava ve 2. patře knihovny bude ke zhlédnutí do konce června.