Kompletní přehled akcí a výstav, které jsme pro Vás v PROSINCI připravili

20.11.2023 Kompletní přehled akcí a výstav, které jsme pro Vás v PROSINCI připravili

Městská knihovna Pelhřimov si pro všechny návštěvníky připravila na pondělí 4. prosince mikulášskou nadílku. A na co se můžete těšit? Za 3 vypůjčené dokumenty dostanete záložku do knihy, za 5 vypůjčených dokumentů si odnesete malou sladkost a čtenář s největším počtem výpůjček získá pěknou knihu, pro nové čtenáře bude registrace zdarma.

Městská knihovna Pelhřimov zve všechny zájemce ve středu 6. prosince od 13.00 hodin do studovny na bezplatné školení Nebojte se internetu. Potřebujete poradit, jak vyhledávat na internetu? Společně si vše ukážeme a vyzkoušíme… Zájemci o bezplatné školení se musí předem přihlásit osobně v naučném oddělení knihovny nebo e-mailem na adrese naucne@knih-pe.cz  případně na telefonním čísle 564 103 319, 565 321 093.

Klub přátel historického Pelhřimova zve ve středu 6. prosince od 17.00 hodin do hudebního oddělení pelhřimovské knihovny na přednášku Guillaume de Machaut ve službách Jana Lucemburského v podání Mgr. Jany Fantysové, PhD., historičky z Masarykova ústavu a Archivu AV ČR v.v.i. Těšíme se na setkání v adventním čase, po přednášce proběhne výroční schůze KPHPe.

Městská knihovna Pelhřimov zve děti i rodiče ve středu 13. prosince od 14.00 hodin do dětského oddělení na tvůrčí dílnu Vánoční ozdoby. Přijďte si vyrobit originální vánoční ozdobu…

Městská knihovna Pelhřimov pořádá v pondělí 11. prosince od 17.00 hodin v hudebním oddělení přednášku Jan Blažej Santini s přednášející Ing. Miloslavou Stehnovou. Přijďte si poslechnout životní příběh českého architekta evropského formátu s italskými kořeny, který po sobě zanechal stavby v osobitém a originálním stylu, které obdivujeme dodnes…

Český svaz ochránců přírody Pelhřimov ZO 17/01, Středisko ekologické výchovy Mravenec ve spolupráci s Městskou knihovnou v Pelhřimově vás zvou na tradiční a oblíbené Medování ve středu 20. prosince od 15.00 do 17.00 hodin v hudebním oddělení pelhřimovské knihovny.

Městská knihovna Pelhřimov zve děti i rodiče na Vánoční prázdniny v knihovně. V dětském či hudebním oddělení můžete příjemně strávit prázdninové dny. A na co se můžete těšit:

Hudební oddělení pro vás připravilo:

středa 27. prosince

od 9.00–11.00 hodin – prázdninový turnaj Vánoční puzzliáda – přijďte si složit jednoduchá puzzle, kdo složí alespoň 3 puzzle, bude zařazen do slosování o ceny

V dětském oddělení na vás čeká následující program:

pátek 29. prosince

od 9.00–11.00 hodin – tvůrčí dílna Prázdninové tvoření

V přízemí pelhřimovské knihovny v oddělení beletrie můžete v prosinci navštívit výstavu Ledové fantazie z fotografií PaedDr. Jana Říhy.

V naučném oddělení v 1. patře pelhřimovské knihovny si nenechte ujít prosincovou výstavku Vánoční ozdoby z korálků, které vytvořila Marcela Krejčí a výstavku S kůží na trh z výrobků Lenky Vytiskové. Prohlédnout si můžete i prodlouženou výstavu obrázků Ester Čaškové nazvanou První pokusy.

Dětské oddělení pelhřimovské knihovny zve na výstavu Co dokážeme aneb Každý z nás je umělec z výtvarných prací žáků Speciální školy Pelhřimov, Komenského 1326.