Kompletní přehled akcí a výstav, které jsme pro vás v srpnu 2024 připravili

11.07.2024 Kompletní přehled akcí a výstav, které jsme pro vás v srpnu 2024 připravili

Městská knihovna Pelhřimov si vás dovoluje pozvat v úterý 6. srpna a v úterý 13. srpna od 7.30 - 8.30 hodin na cvičení Čchi-kung vedené Pavlou Pustinovou, fyzioterapeutkou a praktikující Č-K. Pohodlné oblečení s sebou. Čchi-kung je práce s vnitřní energií založená na propojení těla, mysli a dechu… Cvičení se bude konat na zahrádce v přízemí knihovny.

Městská knihovna Pelhřimov zve děti na Prázdninová středeční dopoledne v knihovně.

V hudebním oddělení na vás čeká následující program:

středa 7. srpna

od 9.00 h. – Puzzliáda – přijďte si složit jednoduchá i složitější puzzle, kdo složí alespoň 3 puzzle, bude zařazen do slosování o ceny

středa 28. srpna

od 9.00 - 11.00 h. – Turnaj v carromu – přijďte si zahrát indický kulečník, hrát mohou už pětileté děti. Na rozdíl od kulečníku nepotřebujete tágo, kameny přemisťujete cvrnkáním, takže si vystačíte s vlastními prsty. Každý hráč bude zařazen do slosování o knihu

V dětském oddělení můžete příjemně strávit prázdninové dny. A na co se můžete těšit:

středa 14. srpna

od 9.00 - 11.00 h. – tvůrčí dílna Prázdninové plackování – přijďte si vyrobit originální placku se špendlíkem nebo magnetku s potiskem podle vašeho přání (1 placka za 10 Kč, 1 magnetka za 15 Kč)

středa 21. srpna

od 9.00 - 11.00 h. – tvůrčí dílna Prázdninové tvoření

 

Chcete si půjčovat audioknihy online a nevíte, jak na to? Pak právě Vás zveme ve středu 28. srpna od 13.00 hodin do studovny pelhřimovské knihovny na školení Jak si půjčit e-audioknihu. Společně si ukážeme postup, jak si nahrát audioknihu do svého mobilního telefonu, chytrý telefon si vezměte s sebou. Zájemci o bezplatné školení se musí předem přihlásit osobně v naučném oddělení knihovny nebo e-mailem na adrese naucne@knih-pe.cz případně na telefonním čísle 564 103 319, 565 321 093.

 Výstavy:

Oddělení beletrie v přízemí pelhřimovské knihovny zve na srpnovou výstavu Okamžiky z obrazů Anny Švrkalové. Výstava potrvá do konce měsíce.

V naučném oddělení v 1. patře pelhřimovské knihovny můžete v srpnu navštívit výstavu Anny Hudcovičové nazvanou Obrazy z duše a výstavku Pro radost z háčkovaných podšálků a dřevěných mističek Lenky Rybové a Josefa Poláčka.

Nenechte si ujít v dětském oddělení pelhřimovské knihovny výstavu Co dokážeme aneb Každý z nás je umělec z prací žáků Základní školy Pelhřimov, Komenského 1326. Výstava ve 2. patře knihovny bude ke zhlédnutí do konce srpna.