Kompletní přehled akcí a výstav, které jsme pro Vás v ZÁŘÍ připravili

14.08.2023 Kompletní přehled akcí a výstav, které jsme pro Vás v ZÁŘÍ připravili

Maminky a tatínkové s dětičkami od 1 do 2 let zveme vás ve středu 13. září od 9.30 hodin do dětského oddělení na Batolecí dopoledne, můžete se těšit na setkání plné knížek, hýbánek a hraní pro nejmenší

Nenechte si ujít ve středu 13. září od 17.00 hodin kuchařský workshop Grilování s Tomášem Perglem, přijďte se inspirovat a ochutnat, co dobrého si můžete připravit na grilu. Ochutnávka bude formou degustačních porcí, místa na workshop si rezervujte předem v hudebním oddělení osobně, telefonem na 564 103 321 nebo e-mailem na info@knih-pe.cz. Recepty na všechny pokrmy pro vás připravíme. Příspěvek na suroviny 100 Kč. V případě deště se akce ruší.

Městská knihovna Pelhřimov pořádá v pátek 15. září od 16.00 hodin v sálku dětského oddělení tvůrčí dílnu Papírová krajka vedený Ilonou Kunstovou. Přijďte zažít krásu a něhu papírové krajky. Společně si vytvoříme krásnou dekoraci nebo obrázek. Místa na dílnu si rezervujte předem v hudebním oddělení osobně, telefonem na 564 103 321 nebo e-mailem na info@knih-pe.cz. Příspěvek na materiál 70 Kč.

Srdečně zveme v pondělí 18. září od 17.00 hodin do hudebního oddělení pelhřimovské knihovny na přednášku Václav I. s přednášející Ing. Miloslavou Stehnovou. Přijďte si připomenout životní příběh panovníka, který dokázal zúročit zisky svého otce, Přemysla Otakara I. a proměnil pražský dvůr ve významné středoevropské politické centrum…

Chcete si vyzkoušet čtení elektronických knih? Pak právě Vás zveme ve středu 20. září od 14.00 hodin do studovny pelhřimovské knihovny na školení Jak si půjčit e-knihu. Společně si ukážeme postup, jak si nahrát elektronickou knihu do svého mobilního telefonu, chytrý telefon si vezměte s sebou. Zájemci o bezplatné školení se musí předem přihlásit osobně v naučném oddělení knihovny nebo e-mailem na adrese naucne@knih-pe.cz případně na telefonním čísle 564 103 319, 565 321 093.

Městská knihovna Pelhřimov zve děti i rodiče ve středu 20. září od 14.00 hodin do dětského oddělení na tvůrčí dílnu Draci chrlící oheň. Přijďte si vyrobit originální hračku…

Městská knihovna Pelhřimov nabízí studium Virtuální univerzity třetího věku (VU3V), které připravila Česká zemědělská univerzita v Praze a pelhřimovská knihovna se stala jedním z jejích konzultačních středisek. Začínáme v hudebním oddělení v pondělí 25. září od 12.30 hodin kurzem Habsburkové bez trůnu. Zájemci o studium mohou přijít na tuto úvodní přednášku nebo se přihlásit předem na e-mail beletrie@knih-pe.cz  nebo na telefonu 564 103 322, vyplnit přihlášku ke studiu, kterou zájemce v knihovně dostane a uhradit studijní poplatek 400 Kč za daný kurz.

Pro všechny příznivce cestování pořádá pelhřimovská knihovna v pondělí 25. září od 17.00 hodin v hudebním oddělení přednášku Smaragdový ostrov Irsko s Jakubem Greschlem, který navzdory svému handicapu – narodil se s mozkovou obrnou – dokázal nemožné a plní své cestovatelské sny. Společně projedeme jak Severní Irsko, tak i Irskou republiku, například Moherské útesy, Dublin, Obrův chodník či Belfast. Navštívíme i krásné hrady, údolí či třeba vodopád Torc. Budeme se bavit o folku a Whiskey... VSTUPNÉ 50 KČ

Výstavy:

V naučném oddělení v 1. patře knihovny si v září můžete prohlédnout výstavu obrazů britského malíře Jonathana Huxleyho, kterou pořádá Sjednocená organizace nevidomých a slabozrakých ČR, z.s., Oblastní odbočka Pelhřimov. Jonathan Huxley je slabozraký malíř s mnoha mezinárodními úspěchy. Kvůli vadě zraku, v jejímž důsledku je velmi citlivý na světlo, nejčastěji tvoří v zatemněném ateliéru pomocí ultrafialového záření a fluorescenční (světélkující) barvy. Při své práci občas využívá vidícího asistenta. Výstava se koná v rámci 29. ročníku festivalu Dny umění nevidomých. Záštitu nad výstavou převzal místostarosta Pelhřimova Mgr. Karel Kratochvíl.

Oddělení beletrie zve v září na výstavu Dělej, co Tě baví… z obrázků amatérské malířky Veroniky Součkové. V tomto oddělení si můžete prohlédnout výstavku Papírová krajka z originálních dekorací a obrázků, které vytvořily šikovné ruce Ilony Kunstové.

V naučném oddělení si můžete během září prohlédnout výstavky Šperky od Vlasty – origami a příroda z tvorby Vlasty Pechové a Háčkovaná mini zvířátka z výrobků Denisy Brávkové.

Dětské oddělení pelhřimovské knihovny zve na výstavu z výtvarných prací žáků Speciální školy Pelhřimov, Komenského 1326. Výstava ve 2. patře knihovny bude ke zhlédnutí do konce září.